Luty 2019
« Sty
Historia kościoła

Ogłoszenia: I NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2018

1. Dzisiejsza I Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok kościelny przeżywany pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”.
  2. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas NMP. Ku Jej czci odprawiana jest Msza św. zwana Roratami. Roraty będą odprawiane w tygodniu o godz. 6.30 i o 18.00. Dzieci zapraszamy na Roraty z kazaniem codziennie od poniedziałku do piątku na godz. 18.00. W czasie tegorocznych rorat, przez przykłady postaci biblijnych będziemy poznawać dary Ducha Świętego, a przez historie ludzi bardziej współczesnych, będziemy poznawać owoce Ducha Świętego.
  3. Spotkanie dzieci komunijnych z rodzicami w środę o godz. 17.30 w kościele. Na tym spotkaniu będą poświęcone medaliki.
  4. Zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 18.00. Jest to I środa miesiąca. Razem ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich będziemy modlić się za wszystkie rodziny naszej parafii.
  5. Spotkanie formacyjne dla uczniów klas VIII w czwartek o godz. 18.00, a dla kl. III Gimnazjum w piątek o g. 18.00 w kościele.
  6. O poprowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia w piątek przed Mszą św. wieczorną proszę Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
  7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. będzie w czwartek i piątek od g. 17.00.
  8. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się przed świętami. (…)
  9. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00.
  10. Próba jasełek w sobotę o godz. 10.30 na świetlicy.
  11. Spotkanie dzieci, które chcą wziąć udział w akcji Kolędników Misyjnych, będzie w sobotę o godz. 12.00 w domu parafialnym.
  12. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 8:00.
  13. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu będzie można złożyć do puszek po Mszach św. ofiarę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  14. Również w przyszłą niedzielę 9.12. będzie w naszej parafii św. Mikołaj. Zapraszamy do świetlicy parafialnej przy ul. Tuchowskiej na godz. 15.00 dzieci biorące udział w jasełkach, kolędników misyjnych, ministrantów, lektorów, młodzież z grupy oraz dzieci z rodzicami, którzy chcą, aby prezent wręczył im św. Mikołaj. Świetlica będzie otwarta od godz. 14.00.
  15. Można zaopatrywać się w opłatki wigilijne duże i małe. Są również wigilijne świece Caritas.
  16. Tak jak w ubiegłym roku, organizujemy dla chętnych z naszej parafii 9-dniowy wakacyjny wyjazd do Medjugorje, na przełomie lipca i sierpnia, połączony z wypoczynkiem na Chorwacji. Program szczegółowy podany jest na plakacie oraz jest do pobrania w zakrystii.
  17. Urząd Miasta Tarnowa informuje o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obszarze miasta, w rejonie ulicy Lotniczej, Modelarskiej oraz Al. Tarnowskich (mapka na tablicy ogłoszeń). Zainteresowani mogą składać wnioski do planu miejscowego oraz prognozy oddziaływania na środowisko. Wnioski należy składać w formie pisemnej, w Urzędzie Miasta Tarnowa, Wydział Planowania Przestrzennego, ul. Nowa 3, pokój 118 w terminie do dnia 7 grudnia 2018 r. Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Zalecą się oznaczenie nieruchomości są podkładzie mapowym.
  18. Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim tygodniu odszedł św. Witold Wzorek z ul. Tuchowskiej. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu.