Marzec 2019
« Lut
Historia kościoła

OGŁOSZENIA: 8. NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.03.2019

1. Dzisiaj ostatnia niedziela nabożeństwa 40-godzinnego. Adoracja od godz. 13.00 do Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do adoracji. Za półgodzinną adorację można zyskać odpust zupełny.
  2. Spotkanie modlitewne Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym we wtorek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  3. Najbliższa środa, zwana popielcową, rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu przyjmujemy popiół na nasze głowy na znak pokuty za grzechy. Msze św. w Popielec o godz. 6.30, 8.00, 9.30, a po południu o 16.30 i 18.00. Środa Popielcowa obok Wielkiego Piątku to dzień, w którym powinniśmy zachować post. Składka ze środy Popielcowej – jako jałmużna wielkopostna – jest przeznaczona na cele charytatywne.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową w piątki o g. 16.30 (dzieci) oraz o 17.30 oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00 lub 17.00. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny. Pamiętając o tym, że nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej pomagają nam lepiej przeżyć czas Wielkiego Postu, postarajmy się w nich uczestniczyć.
  5. O poprowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia w piątek o g. 17.15 przed drugą Drogą Krzyżową proszę Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
  6. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
  7. Ofiary z przyszłej niedzieli na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  8. Wspólnota OO. Bernardynów z Tarnowa zaprasza na Uroczystą Peregrynację Relikwii św. Bernarda ze Sieny, która będzie w sobotę 9 marca o g. 18.00 w klasztorze. Relikwie pozostaną w klasztorze do 13 marca.
  9. Katolicka Szkoła Podstawowa w Tarnowie ogłasza zapisy na rok szkolny 2019/2020. Szkoła zapewnia: pełne bezpieczeństwo i wysoki poziom nauczania w małych klasach, od klasy pierwszej codzienną naukę języka angielskiego, a od klasy czwartej dodatkowo dwa razy w tygodniu język niemiecki, opiekę psychologiczno-pedagogiczną, logopedyczną i duszpasterską oraz opiekę świetlicy szkolnej, w ramach której organizowane są zajęcia dodatkowe i czas na odrabianie zadań domowych, w okresie wakacji organizuje kolonie i oazy edukacyjne. Zapisów można dokonywać w sekretariacie szkoły przy ul. Warzywnej. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej szkoły.
  10. Kto by zechciał nabyć wydaną w tym roku nową książkę „Kościół Trójcy Przenajświętszej na Terlikówce”, będącą nowym opracowaniem znanych i mało znanych faktów dotyczących dziejów naszego kościółka na przestrzeni ponad 400 lat i zawierającą nie publikowane dotąd zdjęcia, może to uczynić w zakrystii. Książka ta jest cegiełką, z której dochód w całości przeznaczony będzie na budowę nowego kościoła.